1/2008

01 Jan 2008

Jaroslav Švelch: Počítačové hry jako nová média PDF

František Kalvas , Michal Růžička: Role interpersonální komunikace a genderu v procesu nastolování témat PDF

STUDENTSKÉ STATĚ

Michal Pospíšil: Moc, či bezmoc kulturního průmyslu? PDF

ESEJ

Irena Reifová, Petr Bednařík: Televizní seriál – záhada popkulturního sebevědomí PDF

PŘEKLAD

Nick Couldry: Hraní na celebritu: Big Brother jako rituální událost PDF
(překlad Jan Staněk, Michal Šimůnek)

Michaela Fišerová: The problem of interpretation - media and semiotics of Umberto Eco
(Umberto Eco. Teorie sémiotiky. Brno: Janáčkova akademie múzických umění. 2004.
Umberto Eco: Meze interpretace. Praha: Karolinum, 2006.)

Irena Reifová: Bond and Zeman unfortunately with no links
(Petr A. Bílek (ed.): James Bond a major Zeman Ideologizující vzorce vyprávění. Litomyšl: Paseka, 2007; Příbram: Pistorius a Olšanská, 2007. 136 s.)

Kateřina Gillárová: Can a goat be a good gardener?
(Pavel Verner: Mediální výchova: Průřezové téma. Praha: SPL-Práce, Albra, 2007. 106 s.)

Miroslav Mašek: What do we need to learn to better udersand each other?
(Friedemann Schulz von Thun: Jak spolu komunikujeme? Překonávání nesnází při dorozumívání. Praha: Grada Publishing, 2005. 200 s.)

Martin Štoll: Acta medialia
(Martin Sekera (ed.): Masová média jako předmět odborného zájmu. Sborník Národního muzea v Praze. Řada V - Literární historie, LI/2006/1-4, Praha 2006)

DISKUSE PDF